LSTE - trans

برج های خنک کن

برج های خنک کن وسیله هایی هستند که به منظور دفع حرارت زاید از سیال های مورد نظر در انواع فرایند های نیروگاهی،پالایشگاهی،پتروشیمیایی،تاسیساتی و …استفاده می شوند.

نحوه کار این برج ها به گونه ای است که سیال مورد نظر برای خنک شدن(Working Fluid)، وارد برج شده و با هوایی که از ورودی دیگر برج داخل گردیده، انتقال گرما داشته و گرمای خود را از دست می دهند، در نتیجه در خروجی این برج ها سیال با دمای پایین تر و هوا با دمای بالاتر به جریان خود ادامه می دهند. سیال مورد نظر خروجی وارد چرخه فرایند شده و هوای گرم شده به خارج اگزاوست(Exhaust) می شود.

به طور عمومی برج های خنک کن از جنبه انتقال حرارت به دو نوع طبیعی و اجباری تقسیم می شوند. شکلی که در بالا تهیه شده مکانیزم برج های خنک کن با انتقال حرارت اجباری را نشان می دهد، از آن جهت که جریان هوا به وسیله فن های آکسیال(و یا سانتریفیوژ) ایجاد شده است.

همچنین برج ها می توانند از لحاظ ساختار به گونه ای باشند در دو طرف فن ها تعبیه شوند،فن ها به صورت دمنده و یا مکنده جاگذاری شوند،فن ها به صورت افقی و یا عمودی باشند و … که در تصویر پایین 2 نمونه دیگر از مکانیزم قرار گیری فن ها و ورودی خروجی سیال را مشاهده می کنید.

گروه صنعتی هماک این افتخار را دارد تا این محصولات را در انواع مختلف با فن های آکسیال و سانتریفیوژ،با بدنه فلزی و فایبر گلاس(با فن های آکسیال) به مشتریان خود ارائه دهد که در نمودار ها و جداول زیر می توانید با محدوده کارکرد و ظرفیت محصولات ما با فن های سانتریفیوژ آشنا شوید.

مشخصات فنی محصولات:

مشخصاتاتصلات ورودی و خروجی برج ها: