بگ فیلتر:

اجزای تشکیل دهنده:

  • داکت ورودی گاز حامل غبار
  • هلاپر و بدنه اصلی دستگاه
  • کیسه های الیافی فیلتر
  • صفحه مشبک
  • لوله های انتقال جریان خاصل از پالس
  • داکت خروجی گاز پاک شده

 

 

 

 

نحوه عملکرد:

جریان گازی که به علت دمش (قبل از ورودی) و یا مکش (پس از خروجی) به وجود آمده، وارد محفظه داکت ورودی میشود،جریان گاز پس از داکت ورودی بلافاصله به بافل انتقال یافته و پس از آن به داخل محفظه هاپر پخش می شود.در این مرحله ذرات سنگین که در گاز وجود دارند به دلیل وزن خود با دیواره های هاپر برخورد کرده و به محفظه تعبیه شده زیر هاپر فرو می ریزند.ذرات سبک تر به سمت بالای هاپر حرکت کرده که فیلتر های کیسه ای تعبیه شده در این مرحله مانع از عبور ذرات ریز (جرم تا 1 میکروگرم) شده و در نتیجه به فیلتر ها چسبیده و گاز پاک شده از این ذرات از کیسه ها عبور کرده و از داکت خروجی خارج می شوند.

زمان پاکسازی فیلتر ها زمانی است که جریان هوا به سختی از فیلتر ها عبور کند .پاکسازی فیلتر ها می توند به صورت جریان هوای معکوس و یا مکانیکی باشد.پس از گذشت سال ها و افزایش تجربه صنعتگران نتیجه این شده است که این روز ها اکثرا از روش جریان هوای معکوس (پالس جت) استفاده می شود. در فیلترهای کیسه ای نوع pulse jet برای جلوگیری از جمع شدن کیسه‌ها در داخل آن‌ها از قفسه‌های فلزی استوانه ای به نام cage استفاده می‌شود. cage و کیسه به صورت عمودی از یک صفحه سوراخ دار که به آن تیوب شیت گفته می‌شودآویزان می‌شود. برای جدا کردن لایه خاک نشسته شده روی سطوح بیرونی کیسه ها، از پالس هوای فشرده با فشار بالا که به دهانه باز کیسه‌ها از بالا وارد می‌شود، استفاده می‌شود. به عبارت دیگر گرد و غباری که روی کیسه‌های فیلتر را فرا گرفت، به وسیله پالس‌های هوای سریع و کوتاه به درون هاپرها میریزد. گرد و غبار از طریق هاپرهای زیرین فیلتر، وارد سیستم انتقال به خط تولید می‌شود.

گروه صنعتی هماک این افتخار را دارد تا با توجه به نیاز کارفرمایان خود این محصول را در انواع و ابعاد مختلف طراحی و عرضه دارد.برای گرفتن مشاوره و یا اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.